Nukopijuota
Balandis 25
18:00
-
19:15
Vilko Vaikai: apie karo atmintį kalbasi istorikė Rūta Matimaitytė ir režisierė Greta Štiormer Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje įvyks Lietuvos istorijos instituto doktorantės, vilko vaikų temą tyrinėjančios istorikės Rūtos Matimaitytės ir teatro režisierės, trečios kartos vilko vaiko anūkės Gretos Štiormer paskaita ,,Vilko Vaikai: apie karo atmintį kalbasi istorikė Rūta Matimaitytė ir teatro režisierė Greta Štiormer”. Renginio metu Greta Štiormer pristatys savo senelio Leonhard Štiormer išgyventą istoriją,  pasidalins autentiška dokumentine medžiaga iš atrasto šeimos archyvo. Ieškodama savo pačios santykio su šeimos atmintimi ir norėdama įprasminti ją kultūriniame kontekste, Greta Štiormer pradėjo plėtoti Vilko Vaikų istorijos tyrimą, kuris remiasi jos senelio Leonhardo išgyvenimais ir neeiline karo, emigracijos, o vėliau ir savos tapatybės atradimo iš naujo patirtimi. Tuo tarpu istorikė Rūta Matimaitytė paskaitoje ne tik apžvelgs vilko vaikų istoriją iš mokslinės ir chronologinės perspektyvos, bet ir pateiks platesnį vilko vaikų istorijos kontekstą.

Greta Štiormer – Vilniuje gyvenanti jaunosios kartos teatro režisierė, tarpdisciplininio meno ir šiuolaikinės operos kūrėja. Užaugusi Kaune, Greta Štiormer yra vilko vaiko Leonhard Štiormer anūkė. Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Greta  baigė teatro režisūros bakalauro studijas Eimunto Nekrošiaus kurse, vėliau baigė skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje  (kurso vadovai: D.Narkevičius, O.Juciūtė). Kaip teatro režisierė savo kūrybą pristatė tokiose scenose ir organizacijose kaip ,,Atlanticx” Buenos Airėse,  “Operomanija”, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinė dramos meno akademija Paryžiuje, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, teatras “Meno fortas”, Kauno menininkų namai, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras. Yra laimėjusi tokius konkursus kaip Klaipėdos jaunųjų teatro dienų festivalis, taip pat šiuolaikinės operos eskizų konkursą “Operos genomas” ir “DramaTest” bei geriausios režisierės prizą Alytaus ,,Com-media” festivalyje. Šiuo metu Greta aktyviai tyrinėja  Vilko Vaikų temą  – ieško būdų kaip atgaivinti istorinę atmintį per asmeninę šeimos istoriją.

Rūta Matimaitytė – istorikė, Lietuvos istorijos instituto doktorantė, rengianti disertaciją „Vaikų migracija į sovietų Lietuvą 1944 – 1960 metais: istorija, atmintis ir trauma“. Rūta Matimaitytė bakalauro bei magistro studijas baigė Vilniaus universitete, Istorijos fakultete ir toliau tęsia studijas Lietuvos istorijos institute. Doktorantūros studijų metu stažavosi Frankfurto prie Maino Atminties studijų platformoje, Herderio institute, Nord – Ost institute Liuneburge. Dalyvavo mokslinėse konferencijose Lenkijos, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje ir Vokietijoje. Rūta  aktyviai įsitraukia į įvairius socialinius projektus ir prisideda prie vilko vaikų temos sklaidos. Jos iniciatyva buvo sukurta socialinio tinklo Facebook puslapis ir platforma Vilko vaikai/Wolfskinder, kurioje aktyviai kuriamas istorinis turinys. Nuo 2024 metų Rūta vadovauja kultūrinės edukacijos platformai „Atminties tiltai”.

Renginio trukmė: 1 val. 15 min.

Renginys nemokamas

Kita galimybė išklausyti paskaitos vyks Gegužės 3 d., 16:30 Kauno menininkų namų didžiojoje salėje.