Nukopijuota
Apie muziejų

Muziejus įkurtas 1926 m. Kaune B. Sruogos ir V. Krėvės iniciatyva, vadintas Lietuvos universiteto Teatro seminaro muziejumi, 1936–1944 m. Valstybės teatro muziejumi. Per Antrąjį pasaulinį karą muziejaus veikla nutrūko, daug eksponatų tais metais žuvo. 1957–1964 m. Lietuvos teatro draugijos (Aktorių namų) muziejus, 1964–1992 m. – Lietuvos dailės muziejaus Teatro ir muzikos skyrius, nuo 1992 m. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Muziejaus steigėjas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Kasmet muziejus surengia apie 15 parodų visoje Lietuvoje, organizuoja įvairius renginius, koncertus filmų peržiūras, pristatymus ir kt. Muziejaus vykdomuose edukaciniuose užsiėmimuose dalyvauja moksleiviai iš visos Lietuvos.

Mūsų misija – aktyviai ir įtaigiai, tradicinėmis ir šiuolaikinėmis priemonėmis, laikantis atvirumo, bendradarbiavimo ir socialinės atsakomybės principų, perteikti visuomenei žinias apie svarbius ir reikšmingus praeities ir dabarties kultūros reiškinius, būti atvira ir kūrybiška meno pažinimo erdve, jungti praeitį su dabartimi, kurti prasmingą ateitį.

Mūsų vizija – modernus, socialiai atsakingas, pripažintas Lietuvoje ir tarptautinėje erdvėje, kuriantis unikalų pasaulio matymą ir gyvybingą kultūrą.

Mūsų vertybės: atsakomybė, atvirumas, kompetencija, kūrybiškumas, pagarba.